MAŁE BIURA DO WYNAJĘCIA WE WROCŁAWIU – MIESZKANIE, CZY BIUROWIEC?

Rynek powierzchni biurowych w Polsce ma się bardzo dobrze. Zapotrzebowanie na lokale użytkowe – zarówno o dużej i małej powierzchni – jest ogromne. W Warszawie jest ok. 5 milionów m kw. powierzchni biurowych, a we Wrocławiu został przekroczony milion m kw. To oznacza, że zapotrzebowanie jest znaczne i wciąż wzrasta.

Biurowce we Wrocławiu

Gdzie zorganizować małe biuro?

Przedsiębiorcy startujący ze swoją działalnością, prowadzący jednoosobowe lub małe działalności gospodarcze, często nawet nie rozpatrują możliwości wynajęcia małej powierzchni biurowej we Wrocławiu bojąc się zbyt dużych kosztów utrzymania swojej firmy. Często na pierwszy rzut oka organizacja biura w mieszkaniu jest bardziej opłacalna. Przede wszystkim wynajem mieszkania na biuro kusi niewielkim metrażem, niską kaucją oraz umową najmu bez skomplikowanych zapisów. Na tym jednak kończą się zalety organizacji biura firmy w mieszkaniu.

Małe biura do wynajęcia w biurowcach oferują znacznie więcej możliwości. Przede wszystkim osoba, która decyduje się na wynajem, może zaaranżować biuro w taki sposób, aby pasowało do potrzeb. Wynajmując mieszkanie jest to (w większości przypadków) niemożliwe. Najemca nie ma też wpływu na to, jak wyglądają klatki schodowe, nie może liczyć na stałą ochronę, na nadzór nad budynkiem, nie może wymagać żadnych upustów w cenie typu wakacje czynszowe. Problem pojawia się także wtedy, gdy firma się rozwija i mieszkanie przestaje być komfortowym rozwiązaniem. Dlatego coraz więcej osób szukając miejsca na swoje biuro decyduje się na wynajęcie powierzchni biurowych w biurowcach we Wrocławiu.

Powierzchnie biurowe we Wrocławiu – zainteresowanie coraz większe

Z roku na rok widać coraz większe zapotrzebowanie na średnie i małe biura do wynajęcia we Wrocławiu. W roku 2017 wynajęto niemal 170 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej we Wrocławiu, co oznacza wzrost aż o 36% względem roku poprzedniego1. Trend wzrostowy utrzymuje się nadal i zapewne tak zostanie. Przedsiębiorcy decydujący się na wynajem małego biura mogą liczyć między innymi na:

  • możliwość wynajmu biura nawet bardzo małego (od 25 m kw.)
  • zawsze zadbane części wspólne i otoczenie budynku
  • miejsce do zaparkowania w garażu podziemnym
  • nadzór nad budynkiem (kamery, ochrona)
  • możliwość wpływania na otocznie poprzez bezproblemowy kontakt z zarządcą
  • możliwość korzystania z kompleksowych usług telekomunikacyjnych (światłowód, internet, telefonia VoIP, TV)
  • profesjonalne wykończenie i wyposażenie budynku
  • możliwość dowolnej aranżacji biura.

Małe biura do wynajęcia we Wrocławiu – jest w czym wybierać!

Wrocław znajduje się na drugim miejscu pod względem powierzchni na regionalnych rynkach biurowych, tuż za Krakowem. Łącznie w tych dwóch miastach powstaje aż 52% wszystkich powierzchni biurowych. Dużym zainteresowaniem wśród inwestorów cieszą się zarówno duże powierzchnie, jak i małe biura do wynajęcia we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska biurowce powstają głównie w trzech obszarach: Centralnym Obszarze Biznesu zajmującym centrum miasta i jego obrzeża, Zachodnim Obszarze Biznesu zajmującym okolice ulicy Legnickiej i Strzegomskiej, a także Południowa Oś biznesu w okolicach ulicy Powstańców Śląskich.

Biurowiec Vision Offices zlokalizowany jest w Zachodnim Obszarze Biznesu przy ulicy Legnickiej 55. Znajduje się w nim  7 700 m kw. powierzchni biurowych i 1 000 m kw. powierzchni handlowych, a zainteresowani powierzchnią biurową we Wrocławiu mogą wybierać spośród większych, jak i małych biur do wynajęcia. Najmniejsze powierzchnie zaczynają się od 25 mkw. Każdy z najemców może zaaranżować lokal użytkowy w taki sposób, aby idealnie pasował do działalności i indywidualnych potrzeb. Małe biura do wynajęcia we Wrocławiu cieszą się bardzo dużą popularnością. Koszty, które musi ponieść najemca małego biura we Wrocławiu w porównaniu z korzyściami jakie otrzymuje, nie są wygórowane. Najemca takiego lokalu użytkowego może korzystać z podziemnego garażu oraz dobrze zorganizowanych części wspólnych. Może liczyć również na pomoc zarządcy nieruchomością. Bliskość do przystanków autobusowych i tramwajowych gwarantuje możliwość szybkiego dojazdu do centrum miasta i do innych dzielnic Wrocławia, z kolei bliskość wielu punktów usługowych ułatwia codzienne funkcjonowanie.

 

1https://plgbc.org.pl/wp-content/uploads/2018/04/2018-E-biurowce-Raport.pdf