Jak zaaranżować małe biuro do wynajęcia? 4 wskazówki!

W Vision Offices dajemy Najemcom możliwość dowolnej aranżacji biur – możesz więc wybrać kolory ścian, zaopatrzyć się w dowolne meble i dodatki, a w konsekwencji stworzyć taką przestrzeń biurową we Wrocławiu, która pozwoli Tobie oraz Twoim pracownikom pracować w maksymalnym komforcie. Jeżeli interesuje Cię małe biuro do wynajęcia, przygotowaliśmy kilka wskazówek, dzięki którym zaaranżujesz je tak, by było maksymalnie funkcjonalne i eleganckie!

Małe biuro do wynajęcia? Może być komfortowe i funkcjonalne!

Jeżeli nie potrzebujesz powierzchni biurowej rzędu kilkuset mkw, a wystarczy Ci np. 40 mkw, możesz uczynić ją bardzo funkcjonalną. I zadbać o to, aby optycznie wyglądała na większą, niż jest w rzeczywistości! Oto najważniejsze wskazówki, dzięki którym uda Ci się osiągnąć doskonały efekt – w ten sposób będziesz mógł realizować swoje zadania wraz z innymi pracownikami na niedużej powierzchni.

Wskazówka 1 – Odpowiednie kolory ścian

Aranżując małe biuro do wynajęcia, warto zadbać przede wszystkim o kolorystykę wnętrza  – jej niewłaściwy dobór może sprawić, że nie uda się uzyskać odpowiedniej optyki i komfortu.

A jakie kolory będą najlepsze? Oczywiście te jasne, pastelowe kolory ścian, które optycznie powiększą przestrzeń i rozjaśnią biuro. Biel, beże, różne odcienie szarości – to idealne kolory dla małych przestrzeni, dzięki którym będą one prezentowały się przestrzennie.

Pamiętaj! Jeżeli chcesz osiągnąć wrażenie przestrzenności w swoim biurze, raczej zrezygnuj z intensywnych kolorów ścian oraz wzorzystych tapet!

Wskazówka 2 – Prawidłowe oświetlenie wnętrza

Bardzo istotny wpływ ma również oświetlenie – oczywiście najlepsze do pracy będzie to naturalne.

Jeżeli jednak będziesz pracować późnymi popołudniami i wieczorami, warto abyś zadbał również o dodatkowe oświetlenie. Tutaj najlepiej sprawdzą się oświetlenie sufitowe i lampy punktowe, dzięki któremu z odpowiedniej ilości światła skorzysta każdy z pracowników. Zrezygnuj natomiast z lamp stojących – zajmą niepotrzebnie dużo miejsca, a do tego nie pozwolą na oświetlenie całego biura do wynajęcia.

Wskazówka 3 – Dobór właściwych mebli

Najistotniejsze meble w każdym biurze to oczywiście biurka oraz krzesła obrotowe. Zwróć uwagę, aby były one wystarczająco duże, ale nie za długie i szerokie – dzięki temu nie zajmą wiele miejsca, a pozwolą na efektywne wykonywanie zadań. Bardzo dogodnym rozwiązaniem mogą okazać się tutaj meble modułowe, które dopasujesz w stu procentach do własnych potrzeb, a także specjalne systemy ze ściankami bocznymi, które zapewnią pracownikom maksimum komfortu.

Uwaga! Doskonałą alternatywą mogą okazać się też biurka narożne, które pozwolą Ci zaoszczędzić dużo miejsca!

W przypadku małych biur do wynajęcia, warto zrezygnować z solidnych komód czy dużych szaf i postawić raczej na niewielkie szafki, a także podwieszane półki oraz regały, które nie zajmą miejsca, a pozwolą przechowywać firmowe dokumenty czy inne przedmioty.

Wskazówka 4 – Stosowanie praktycznych rozwiązań

Przede wszystkim, jeżeli chcesz zapewnić sobie komfort pracy w małym biurze do wynajęcia, unikaj bałaganu i znajdź stałe miejsce dla mebli, urządzeń oraz akcesoriów. Pamiętaj też, by wybierać urządzenia wielofunkcyjne, które zajmą mniej miejsca, a także zapewnią większy komfort codziennej pracy. Praktyczne w małych biurach do wynajęcia są też wszelkie rozwiązania, które możesz powiesić na ścianie – tablice, wieszaki, telewizor i inne.

W Vision Offices dajemy Ci możliwość wynajmowania zarówno małych, 40-metrowych biur, jak również dużych powierzchni. Masz więc wybór i w związku z tym możesz znaleźć swoje wymarzone miejsce do prowadzenia firmy. Przekonaj się i odwiedź nasze biura przy ul. Legnickiej 55 we Wrocławiu!