WROCŁAWSKIE POWIERZCHNIE BIUROWE

Dlaczego wrocławski rynek biurowy jest tak popularny?

Wrocław to niezwykle atrakcyjne miasto. Jego położenie, nowe inwestycje, duże wsparcie władz miasta i instytucji publicznych sprawia, że wielu inwestorów wybiera właśnie Wrocław jako miejsce swojej działalności. Przyjrzyjmy się bliżej, co zapewnia to miasto i jakie zmiany w nim zachodzą. Dlaczego biura we Wrocławiu są tak popularne?

Biura we Wrocławiu

Położenie i walory miasta

Stolica Dolnego Śląska stanowi jeden z najszybciej rozwijających się obszarów w na terenie naszego kraju. Wiele dobrych uczelni i firm  powoduje, że do Wrocławia wciąż przybywają nowi mieszkańcy (Wrocław jest trzecim ośrodkiem skupiającym przedsiębiorstwa działające w sektorze usług wspólnych). Dużym atutem miasta jest jego położenie. Wrocław usytuowany jest w południowo-zachodniej części kraju, co pomaga w prowadzeniu interesów z Niemcami i Czechami. Nie bez znaczenia jest bliskość do autostrady A4 oraz lotniska. Od kilku lat Wrocław może chwalić się bardzo dynamicznym wzrostem i rozwojem wielu branż. Do najszybciej rozwijających się zaliczyć można inżynierię, farmację oraz branżę IT. Oprócz wszystkich wymienionych powyżej walorów inwestorów do Wrocławia przyciąga również nastawienie władz miasta: otwartość, pro-biznesowość, duże wsparcie instytucji publicznych. To wszystko sprawia, że w stolicy Dolnego Śląska prowadzenie biznesu jest nie tylko opłacalne, ale po prostu łatwiejsze.

Powierzchnie biurowe we Wrocławiu  – podaż i popyt

W 2017 roku rynek wrocławski dysponował ponad 905 tys. m2 powierzchni biurowych. Na koniec roku 2018 zasoby nowoczesnej powierzchni biurowej sięgnęły 1,05 mln m2. To oznacza, że znajduje się on, tuż za Krakowem, na drugim miejscu pod względem ilości powierzchni biurowych na rynkach regionalnych. Ruch na rynku powierzchni biurowych jest duży, a aktywność deweloperów nie spada. Wciąż w przygotowaniu są tysiące metrów kw. powierzchni biurowych. Jak wynika z raportu Market Insights Największe rynki biurowe w Polsce 20181 w fazie realizacji w 2018 roku było blisko 260 tys. m2 nowoczesnych powierzchni biurowych. A jak wygląda rynek najmu? Okazuje się, że w roku 2018 wolumen umów najmu wynosi prawie 162.000 m2. Wynik ten był drugim w historii wrocławskiego rynku powierzchni biurowych2.

Vision Offices – powierzchnie biurowe w Zachodnim Obszarze Biznesu wrocławskiego

Biznesowa mapę Wrocławia można podzielić na 3 najważniejsze regiony. Prawie połowa powierzchni biurowych zlokalizowana jest w Centralnym Obszarze Biznesu  w ścisłym centrum miasta. W Zachodnim Obszarze Biznesu znajduje się aż 30% wszystkich zasobów wrocławskiej powierzchni biurowej. Obszar rozciąga się wzdłuż ulic Legnickiej oraz Strzegomskiej. To właśnie w tym obszarze biznesowym -przy ulicy Legnickiej – usytuowany jest biurowiec Vision Offices. 9% powierzchni biurowych znajduje się w trzecim Obszarze Południowym, zlokalizowanym przy ulicy Powstańców Śląskich.

Vision Offices to wyjątkowy budynek na biznesowej mapie Wrocławia nie tylko z powodu usytuowania w jednym z najlepszych regionów biznesowych miasta. O jego wyjątkowości świadczy także oryginalna architektura, bardzo dobra komunikacja z centrum miasta, a także możliwość dowolnej aranżacji wynajmowanych biur. Co więcej, Vision Offices oferuje dużą różnorodność powierzchni biurowej, dostęp do parkingu podziemnego i bliskość do wielu punktów usługowych.

Vision Offices w liczbach

  1. Vision Offices znajduje się przy ulicy Legnickiej 55
  2. ma 5 pięter
  3. oferuje 7 700 m2 powierzchni biurowej
  4. na parterze budynku znajduje się 1 000 m2 powierzchni handlowej
  5. podziemny parking oferuje 170 miejsc postojowych,
  6. współczynnik powierzchni wspólnych budynku wynosi 5,87%,
  7. minimalna powierzchnia biurowa do wynajęcia wynosi 25 m2,
  8. przystanki tramwajowe linie: 3, 10, 20, 31, 32, 33,
  9. przystanki autobusowe linie: 243, 253, 102.

Vision Offices to budynek, który na biznesowej mapie Wrocławia znajduje się nie od dziś. Jednak dokonane zmiany sprawiły, że biurowiec stał się jednym z najbardziej atrakcyjnych w tej części Wrocławia. Bezpośredni kontakt z zarządcą, duży komfort i możliwość dostosowania biur do indywidualnych wymagań stanowią o atrakcyjności budynku dla wielu inwestorów i firm.

 

1. Raport Market Insights Największe rynki biurowe w Polsce 2018http://www.qbusiness.pl/uploads/Raporty/colbiura12018.pdf

2. Wg badań przeprowadzonych przez Knight Frank https://www.knightfrank.com.pl/aktualnosci/dwa-rekordy-na-rynku-biurowym-we-wroc%C5%82awiu-012943.aspx